+48 794 620 205

ul. Główna 28,
55-120 Pęgów
woj. dolnośląskie

sprzedaz@twojeopakowanie.pl

ul. Warsztatowa 3
Szewce 55-114
woj. dolnośląskie

kartony

Rodzaje kartonowych opakowań

Kartonowe opakowania towarzyszą nam na co dzień, choć często nie zwracamy na nie uwagi. Są one nie tylko praktyczne, ale także przyjazne dla środowiska. W artykule przedstawimy różnorodność rodzajów opakowań kartonowych oraz ich zastosowanie w różnych branżach.

Różnorodność materiałów i konstrukcji opakowań kartonowych

W świecie opakowań kartonowych istnieje ogromna różnorodność materiałów i konstrukcji, które sprawiają, że te produkty są wyjątkowo uniwersalne. Producent opakowań kartonowych może wykorzystać różne rodzaje tektury, takie jak falista, lite czy mikrofala, aby stworzyć opakowania o różnych właściwościach. Ponadto, stosowane są różne metody łączenia elementów, takie jak klejenie, zszywanie czy zatrzaski. Dzięki temu możliwe jest tworzenie opakowań o różnych kształtach i rozmiarach, spełniających wymagania klientów z wielu branż.

Opakowania kartonowe odgrywają kluczową rolę w przemyśle spożywczym. Dzięki swoim właściwościom, takim jak lekkość, wytrzymałość czy izolacja termiczna, są one idealne do przechowywania i transportowania żywności. Wykorzystuje się je zarówno do pakowania produktów sypkich, takich jak mąka czy cukier, jak i tych wymagających szczelności, np. płynów czy mięsa. Dodatkowo, opakowania kartonowe pozwalają na łatwe stosowanie technik druku, co umożliwia umieszczenie na nich informacji o produkcie oraz atrakcyjnego wzornictwa.

Opakowania kartonowe w branży kosmetycznej i farmaceutycznej

Kartonowe opakowania są również powszechnie stosowane w branży kosmetycznej i farmaceutycznej. W przypadku kosmetyków, opakowania te pełnią funkcję ochronną oraz estetyczną. Chronią one produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy światło. W farmacji natomiast opakowania kartonowe są wykorzystywane przede wszystkim ze względu na możliwość zapewnienia szczelności oraz zabezpieczenia przed dostępem osób nieuprawnionych, np. dzieci.

Skontaktuj się z nami

Wyślij do nas wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.