+48 794 620 205

ul. Główna 28,
55-120 Pęgów
woj. dolnośląskie

sprzedaz@twojeopakowanie.pl

ul. Warsztatowa 3
Szewce 55-114
woj. dolnośląskie

karton

Jak przygotować przedmioty do wysyłki — przydatne składanie kartonu

Często dostajemy zapytania od naszych Klientów – jak wykonać bezpieczne i trwałe składanie kartonu. Wysyłanie paczek to wbrew wszelkim pozorom wcale nie tak proste zadanie, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Dlaczego? Ot, wystarczy wyobrazić sobie transport pakunku, w którym umieszczono kruchy przedmiot — przecież nieodpowiednie zabezpieczenie spowodowałoby nieodwracalne w większości przypadków uszkodzenia. Zresztą chyba każdy zna stereotyp o kurierach rzucających paczkami… Czy jest tak w istocie? Nie nam to oceniać, lecz mimo wszystko zawsze warto podchodzić do bezpieczeństwa zgodnie z przysłowiem „przezorny zawsze ubezpieczony”. No dobrze, ale jak w praktyce najlepiej pakować przedmioty do wysyłki? Jeżeli jesteście tego ciekawi — serdecznie zachęcamy do lektury poniższego tekstu!

Wysyłka szklanych przedmiotów — czy to takie trudne?

Szklanki, pokale, kufle, delikatne figurki, okulary czy słoiki — transport takich dóbr wydaje się być ogromnym wyzwaniem. Prawidłowe podejście do pakowania przesyłki z odpowiednią ostrożnością i rozsądkiem skutecznie rozwiąże jednak wszelkie wątpliwości i problemy! Jak się za to zabrać? Pierwszym krokiem jest oczywiście oszacowanie wielkości i ilości wysyłanego towaru oraz dopasowanie wymiarów samego pudła. Co jeśli jednak w grę wchodzi coś niestandardowego? W tym przypadku przydadzą się pudełka kartonowe na wymiar, pod zamówienie. Opakowanie gotowe? W takim razie można przejść do kroku drugiego. Na tym etapie trzeba zabezpieczyć same przedmioty. W jaki sposób? Najlepszym pomysłem okazuje się zawinięcie w folię bąbelkową, która to zamortyzuje wszelkie drżenia, zapobiegając uszkodzeniom mechanicznym. Jako alternatywa można również skorzystać z papieru pakowego.

W trzecim kroku trzeba pozbyć się zbędnej przestrzeni w samym kartonie. Dlaczego jest to istotne? Z tego względu, że umieszczenie przedmiotu — nawet zabezpieczonego wcześniej wspomnianą folią — w pustym pudełku prowadziłoby do jego ciągłego przesuwania się i uderzania o ścianki. Jak tego uniknąć? W tym przypadku w grę wejdzie specjalny wypełniacz do kartonu wykonany z papieru albo pianki. Wszystko zrobione? Pora na zamknięcie pudła! Należy je porządnie obkleić taśmą klejącą z każdej strony, by zapobiec ewentualnemu otwarciu „skrzydełek” kartonu. Przysłowiową „wisienką na torcie” będzie z kolei odpowiednie oznaczenie „Ostrożnie szkło!”.

Jak przedsiębiorstwa wysyłają swoje towary?

Czy można w ogóle mówić o jakichkolwiek różnicach, jeżeli chodzi o wysyłanie dóbr przez firmy? Jak się okazuje — owszem. W grę wchodzi między innymi sama estetyka. Czy można bowiem wyobrazić sobie pudło, które zostało zapakowane byle jak? Jasne, że nie! W momencie, gdy klient dostałby nieodpowiednio zabezpieczony pakunek bardzo prawdopodobne, że nie zaufałby więcej danemu przedsiębiorstwu, a co za tym idzie, firma straciłaby swoją renomę. Tutaj zresztą również swoje zastosowanie znajdą wcześniej już wspomniane kartony na wymiar, pod zamówienie, by idealnie dopasować ich kształt do przedmiotów.

składanie kartonu

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie, bo przedsiębiorstwa mogą się zdecydować na zamieszczenie swojego logo. Chodzi o dany kolor? Naniesienie w którymś miejscu „maskotki” firmy? A może w grę ma wejść przygotowanie nadruku z informacjami dotyczącymi użytkowania produktu bądź sposobu obchodzenia się z samym kartonem? W każdym z wymienionych przypadków nie będzie żadnego problemu! Dokąd w ogóle się udać, aby złożyć zamówienie? W tym przypadku strzałem w dziesiątkę okaże się oczywiście renomowany producent kartonów do pakowania, który przygotuje dokładnie to, czego oczekuje klient.

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z kartonów? Czy nadadzą się tylko do wysyłki różnych przedmiotów? Niezupełnie, gdyż opakowania są niekiedy idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przechowywanie. Drobne przedmioty? Pamiątki, których nie chcemy się pozbywać, ale pozostawić gdzieś w kącie, aby co jakiś czas powracać do nich wspomnieniami? Wystarczy włożyć je do pudełka i dobrze przeprowadzić składanie kartonu, a na 100% przetrwają długi czas.

Skontaktuj się z nami

Wyślij do nas wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.